Logo Tabet

Frezowanie oczyszczające - charakterystyka

Zanim na betonie pojawi się nowa warstwa wylewki, niezbędne jest dokładne oczyszczenie nawierzchni. Dokonuje się tego dzięki maszynom frezującym, które mają za zadanie usunąć zniszczone elementy posadzki oraz zabrudzenia takie jak kleje, oraz farby. Czym charakteryzuje się ta metoda?

Frezowanie betonu – na czym polega?

Frezowanie nawierzchni wykonanych z betonu ma na celu wyrównanie oraz wyczyszczenie zniszczonych warstw. Dokonuje się tego za pomocą specjalnych narzędzi, najczęściej dodatkowo połączonych z odkurzaczami przemysłowymi, które pozwalają na szybsze pozbycie się pyłu. Sama metoda frezowania różni się w zależności od używanych narzędzi (np. drogówki lub maszyny operowane ręcznie), a także celu (ujednolicanie, oczyszczanie lub całkowita reprofilacja).

W jakim celu frezuje się nawierzchnie betonowe?

Pomimo ogromnej trwałości beton ulega niszczeniu. Jego naprawa nie może jednak polegać na samym wypełnieniu pęknięć, gdyż w przyszłości bardzo szybko doprowadzi to do kolejnych uszczerbków w materiale. Najlepiej więc warstwę pokryć nową nawierzchnią, zanim jednak to zrobimy, należy właściwie przygotować starą powierzchnię. W tym celu zazwyczaj dokonuje się frezowania głębokiego, które pozwala na usunięcie nadmiaru starego betonu. W trakcie tego typu prac nieuchronnie powstaje dużo nieregularności w terenie wymagających wyrównania i właśnie tutaj niezbędne staje się frezowanie oczyszczające, stanowiące ostatni etap przed wylaniem nowej warstwy.  

Usuwanie mleczka cementowego

Mleczko cementowe, czyli węglan i wodorotlenek wapnia, pojawia się tylko i wyłącznie na świeżym betonie. Najczęściej jest to rezultat nieprawidłowego dobrania konsystencji betonu oraz przesiewu kruszywa. Tworzącą się w tej sposób warstwę także można usunąć dzięki metodzie frezowania oczyszczającego, które również wykonujemy w naszej firmie. Pozwala ono otworzyć pory w posadzce, dlatego nałożone później podłoże, a także farby i żywice będą mieć zdecydowanie lepszą przyczepność.

Frezowanie oczyszczające to metoda, która ma nie tylko wpływ na estetykę nawierzchni betonowych, ale także na zwiększenie ich trwałości.

 

Wróć do bloga

Przykładowe realizacje

nacinanie pod dylatacje
Nacinanie pod dylatacje w Warszawie

Nacinanie wykonaliśmy na powierzchni 180 m2.

Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie
Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie

Prace budowlane na powierzchni 120 m2.

Nacinanie posadzki w Rawiczu
Nacinanie posadzki w Rawiczu

Nacinanie posadzek o powierzchni 1250 m2 dla hodowców bydła.


Do kogo skierowane są nasze usługi?

Jesteśmy otwarci na każde zlecenie związane z mechaniczną obróbką betonu oraz pozbyciem się zniszczonych nawierzchni. Realizujemy usługi dla firm, które chcą odnowić np. hale produkcyjne. Równie rzetelnie potraktujemy zlecenie na nacinanie podłoża w gospodarstwie rolnym czy też na zerwanie nawierzchni sportowej w obiekcie użyteczności publicznej. Każdy Klient może liczyć z naszej strony na poważne, indywidualne potraktowanie jego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Logo Tabet
  • TaBet Group Sp.z.o.o.

  • 48-200 Prudnik, ul. Włoska 11

  • NIP: 755 19 39 053