Logo Tabet

Co zrobić aby poprawić szybkość cięcia betonu?

Cięcie betonu jest procesem, który zajmuje sporo czasu i wymaga odpowiedniej wiedzy oraz specjalistycznego sprzętu. W innym wypadku może zając naprawdę dużo czasu i nie przynieść zadowalających efektów. Tego rodzaju pracą zajmują się wyłącznie najlepsze firmy, mające spore doświadczenie. Jako że beton jest bardzo twardym materiałem, konieczne jest dostosowanie odpowiednich narzędzi, które pozwolą o wiele szybciej przeciąć ten materiał.

Czego używać, aby móc szybko przeciąć beton?

Jak wiadomo, ze względu na swoje parametry beton jest jednym z najpopularniejszych surowców budowlanych. Prace związane z cięciem betonu wykonuje się stosunkowo często. Większość prac budowlanych, przebudów, remontów czy modernizacji budynków wymaga cięcia betonu na większą lub mniejszą skalę. Jako że jest on twardym i odpornym surowcem, jego obróbka również nie należy do najłatwiejszych. Aby móc szybciej wykonać ten rodzaj pracy, stosuje się wysokiej jakości narzędzia diamentowe.

Tarcze diamentowe są bardzo popularnym elementem wyposażenia, pozwalają na przecinanie twardych materiałów w stosunkowo krótkim czasie. Elementem tnącym są cząstki diamentu, otoczone swego rodzaju spoiwem. Ma ono znaczący wpływ na tempo zużywania się całej tarczy oraz efektywność pracy. Dzięki odporności elementów diamentowych na kwasy i zasady mogą być wykorzystanie do pracy w trudnych warunkach.

Aby jeszcze bardziej przyspieszyć postępowanie prac, wykorzystuje się metodę cięcia na mokro. Ten sposób sprawdza się zarówno w przypadku cięcia betonu na dużej powierzchni, jak i wtedy, kiedy konieczne jest wykonanie jedynie robót o niewielkim zakresie. Podczas pracy narzędzia tnące z tarczami diamentowymi są chłodzone przy pomocy doprowadzanej do nich wody. Sprawia to, że przeprowadzone prace są precyzyjne, a urządzenia nie ulegają zniszczeniu przez nadmierną eksploatację. Dzięki chłodzeniu wodą możliwe jest nieprzerwane cięcie betonu, co pozwala na znaczące skrócenie czasu potrzebnego na wykonanie cięcia.

Jak widać, najważniejszym parametrem wpływającym na szybkość cięcia betonu jest wykorzystywany sprzęt oraz zastosowane metody. Aby mieć pewność, że wszelkie prace związane z obróbką betonu zostaną wykonane dokładnie, bezpiecznie i w najkrótszym możliwym czasie, warto zwrócić się do profesjonalnej firmy zajmującej się mechaniczną obróbką betonu.

Wróć do bloga

Przykładowe realizacje

nacinanie pod dylatacje
Nacinanie pod dylatacje w Warszawie

Nacinanie wykonaliśmy na powierzchni 180 m2.

Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie
Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie

Prace budowlane na powierzchni 120 m2.

Nacinanie posadzki w Rawiczu
Nacinanie posadzki w Rawiczu

Nacinanie posadzek o powierzchni 1250 m2 dla hodowców bydła.


Do kogo skierowane są nasze usługi?

Jesteśmy otwarci na każde zlecenie związane z mechaniczną obróbką betonu oraz pozbyciem się zniszczonych nawierzchni. Realizujemy usługi dla firm, które chcą odnowić np. hale produkcyjne. Równie rzetelnie potraktujemy zlecenie na nacinanie podłoża w gospodarstwie rolnym czy też na zerwanie nawierzchni sportowej w obiekcie użyteczności publicznej. Każdy Klient może liczyć z naszej strony na poważne, indywidualne potraktowanie jego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Logo Tabet
  • TaBet Group Sp.z.o.o.

  • 48-200 Prudnik, ul. Włoska 11

  • NIP: 755 19 39 053