Logo Tabet

Poznaj metody szlifowania betonu

Szlifowanie betonu jest sposobem na przygotowanie powierzchni betonowych do dalszej obróbki np. wykończenia żywicą, jak również stanowi sposób na ich szybkie i tanie odnowienie. Może być przeprowadzane ręcznie lub maszynowo z wykorzystaniem specjalistycznych szlifierek mechanicznych. Wyjaśniamy, w jaki sposób najczęściej szlifowany jest beton.

Szlifowanie betonu od podstaw…

Beton to najczęściej wykorzystywany w budownictwie materiał konstrukcyjny. Dzięki niemu powstają zarówno podłogi, jak i ściany, schody oraz inne elementy konstrukcyjne budynku np. filary. Podczas obróbki powierzchni betonowych wykonuje się m.in. ich szlifowanie. Pozwala ono usunąć luźne elementy wylewki, resztki mleczka cementowego, niektóre uszkodzenia powierzchniowe, a także nadaje betonowi idealną gładkość i zwiększa jego odporność na uszkodzenia. Podczas szlifowania betonu stosuje się kilka metod obróbki. Możemy podzielić je pod względem różnych kryteriów. Jednym z nich jest sposób obróbki – wyróżniamy szlifowanie ręczne oraz mechaniczne. Szlifowanie ręczne jest metodą, która znajduje zastosowanie w przypadku wygładzania niewielkich powierzchni betonowych. W przypadku posadzek i ścian najczęściej stosowane jest mechaniczne szlifowanie betonu, które odbywa się za pomocą odpowiednio dobranych szlifierek diamentowych.

Jak najczęściej szlifowany jest beton?

Szlifowanie betonu może odbywać się metodą na sucho oraz na mokro. Szlifowanie na sucho cechuje się mniejszą wydajnością oraz prowadzi do szybkiego zużycia narzędzi ściernych. Szlifowanie na mokro to efektywna metoda wygładzania betonu, dzięki której można uniknąć uciążliwego pylenia, a także poprawić jakość wykonywanej pracy. Szlifowanie betonu na mokro pozwala również uniknąć szybkiego zużycia narzędzi ściernych, co zmniejsza związane z wygładzaniem powierzchni betonowych koszty. Oferujemy profesjonalne szlifowanie betonu z zastosowaniem specjalistycznych maszyn. Nasze usługi uwzględniają m.in. standardowe szlifowanie betonu w celu przygotowania posadzki pod nową wylewkę betonową cienkowarstwową, a także szlifowanie powierzchni poziomych i pionowych w celu odświeżenia ich wyglądu.

Wróć do bloga

Przykładowe realizacje

nacinanie pod dylatacje
Nacinanie pod dylatacje w Warszawie

Nacinanie wykonaliśmy na powierzchni 180 m2.

Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie
Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie

Prace budowlane na powierzchni 120 m2.

Nacinanie posadzki w Rawiczu
Nacinanie posadzki w Rawiczu

Nacinanie posadzek o powierzchni 1250 m2 dla hodowców bydła.


Do kogo skierowane są nasze usługi?

Jesteśmy otwarci na każde zlecenie związane z mechaniczną obróbką betonu oraz pozbyciem się zniszczonych nawierzchni. Realizujemy usługi dla firm, które chcą odnowić np. hale produkcyjne. Równie rzetelnie potraktujemy zlecenie na nacinanie podłoża w gospodarstwie rolnym czy też na zerwanie nawierzchni sportowej w obiekcie użyteczności publicznej. Każdy Klient może liczyć z naszej strony na poważne, indywidualne potraktowanie jego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Logo Tabet
  • TaBet Group Sp.z.o.o.

  • 48-200 Prudnik, ul. Włoska 11

  • NIP: 755 19 39 053