Logo Tabet

Na czym polega śrutowanie posadzki?

Beton jest bardzo popularnym materiałem w  budownictwie. Cechuje go wysoka trwałość, ale z czasem nawet on wyciera się i pęka. Śrutowanie pomaga znaleźć wszelkie uszczerbki i skutecznie go oczyszcza. Tę metodę obróbki można zastosować zarówno przy starszej, jak i świeżo położonej posadzce. Doskonale sprawdza się, gdy celem jest osiągnąć chropowatość struktury całej powierzchni.

Śrutowanie – praktyczne aspekty

Beton uzyskiwany jest z mieszaniny cementu, wody i kruszywa. Jeśli podczas jego wytwarzania nie osiągnie się odpowiedniej konsystencji, możliwe jest pojawienie się na jego powierzchni tzw. mleczka cementowego. Tworzy ono gładką i jednolitą taflę, która potem się ściera, powodując pylenie. Śrutowanie betonu pozwala usunąć mleczko cementowe i tym samym powstrzymać późniejsze niekorzystne konsekwencje jego wystąpienia na powierzchni materiału. Dzięki tej metodzie można pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń czy oznakowania poziomego. Dla posadzek będących w użyciu już od dłuższego czasu, będzie to świetna metoda czyszcząca. Podczas śrutowania nie wydziela się żaden pył.

Kiedy stosować śrutowanie betonu?

Aby móc rozpocząć śrutowanie betonu, jego powierzchnia powinna być już odpowiednio wygładzona. To osiąga się innymi metodami obróbki. Po śrutowaniu powierzchnia stanie się znacznie bardziej chropowata. Pozwala to na lepszą przyczepność, np. kół pojazdów na parkingach. Poza tym odpowiednio przygotowuje miejsce pod wyłożenie dekoracyjnej posadzki czy ochronnej żywicy. Brak pylenia podczas śrutowania sprawia, że powierzchnia jest od razu oczyszczona i gotowa do kolejnych prac. Śrutowanie odkrywa istnienie wszelkich pęknięć, rys i nierówności. To bardzo ważne, by pozbyć się ich, zanim przystąpi się do kolejnych prac. Śrutowaniu, poza betonem, można poddać również asfalt, stal, płytki ceramiczne i kamień.

Wróć do bloga

Przykładowe realizacje

nacinanie pod dylatacje
Nacinanie pod dylatacje w Warszawie

Nacinanie wykonaliśmy na powierzchni 180 m2.

Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie
Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie

Prace budowlane na powierzchni 120 m2.

Nacinanie posadzki w Rawiczu
Nacinanie posadzki w Rawiczu

Nacinanie posadzek o powierzchni 1250 m2 dla hodowców bydła.


Do kogo skierowane są nasze usługi?

Jesteśmy otwarci na każde zlecenie związane z mechaniczną obróbką betonu oraz pozbyciem się zniszczonych nawierzchni. Realizujemy usługi dla firm, które chcą odnowić np. hale produkcyjne. Równie rzetelnie potraktujemy zlecenie na nacinanie podłoża w gospodarstwie rolnym czy też na zerwanie nawierzchni sportowej w obiekcie użyteczności publicznej. Każdy Klient może liczyć z naszej strony na poważne, indywidualne potraktowanie jego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Logo Tabet
  • TaBet Group Sp.z.o.o.

  • 48-200 Prudnik, ul. Włoska 11

  • NIP: 755 19 39 053