Logo Tabet

Na czym polega przemysłowe usuwanie kafli?

Usunięcie kafli lub płytek jest obowiązkowe w przypadku przebudowy pomieszczeń czy też wykonywania gruntownego remontu. O ile w niewielkich pomieszczeniach można wykonać tę pracę ręcznie, o tyle skucie kafli w potężnym budynku przemysłowym, przestrzeni wielkopowierzchniowej, supermarkecie, magazynie czy galerii handlowej za pomocą narzędzi ręcznych jest wręcz niemożliwe. W takich sytuacjach warto zdecydować się na przemysłowe zrywanie kafli.

W jaki sposób przeprowadzane jest przemysłowe usuwanie kafli?

Przemysłowe zrywanie kafli jest metodą innowacyjną, wysokowydajną i bardzo skuteczną. Podczas usuwania płytek tą metodą usuwa się nie tylko samą płytkę, ale także większość kleju oraz międzywarstwy. Skorzystanie z usług profesjonalistów, oferujących zrywanie płytek za pomocą specjalistycznych maszyn pozwala na zminimalizowanie ryzyka zniszczenia istniejącej  posadzki. 

Do przemysłowego usuwania kafli wykorzystywana jest specjalna maszyna, która podważa kafle, odrywając je wraz z klejem. Dzięki temu prace przebiegają naprawdę szybko i nie wymagają od pracowników użycia tak dużej siły. W trakcie mechanicznego usuwania płytek nie ma również tak dużego zapylenia i hałasu, jak w przypadku ich ręcznego skuwania. To rozwiązanie jest idealne w przypadku dużych powierzchni oraz w sytuacjach, kiedy każda minuta jest cenna.

Dużą zaletą przemysłowego zrywania kafli jest także dokładność. Po zakończonej pracy w większości przypadków podłoże jest gładkie i nie wymaga dodatkowego szpachlowania. Nie ma także potrzeby wykonywania wylewki wyrównującej. Dzięki temu czas wykonania usługi skraca się jeszcze bardziej, zmniejszają się również koszty całego przedsięwzięcia. Warto wiedzieć, że tą metodą można usuwać zarówno płytki ceramiczne, jak i kafle gresowe, kamienne, panele podłogowe czy wykładziny.

Wróć do bloga

Przykładowe realizacje

nacinanie pod dylatacje
Nacinanie pod dylatacje w Warszawie

Nacinanie wykonaliśmy na powierzchni 180 m2.

Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie
Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie

Prace budowlane na powierzchni 120 m2.

Nacinanie posadzki w Rawiczu
Nacinanie posadzki w Rawiczu

Nacinanie posadzek o powierzchni 1250 m2 dla hodowców bydła.


Do kogo skierowane są nasze usługi?

Jesteśmy otwarci na każde zlecenie związane z mechaniczną obróbką betonu oraz pozbyciem się zniszczonych nawierzchni. Realizujemy usługi dla firm, które chcą odnowić np. hale produkcyjne. Równie rzetelnie potraktujemy zlecenie na nacinanie podłoża w gospodarstwie rolnym czy też na zerwanie nawierzchni sportowej w obiekcie użyteczności publicznej. Każdy Klient może liczyć z naszej strony na poważne, indywidualne potraktowanie jego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Logo Tabet
  • TaBet Group Sp.z.o.o.

  • 48-200 Prudnik, ul. Włoska 11

  • NIP: 755 19 39 053