Logo Tabet

Na czym polega bezpyłowe wiercenie betonu?

Większość prac remontowych czy budowlanych obejmuje wiercenie. W przypadku wiercenia w betonie proces ten wiąże się z dużą ilością pyłu. Jako że materiał ten jest stosunkowo twardy i niepodatny na obróbkę, wiercenie w nim wymaga odpowiednich narzędzi. Jedną z coraz częściej wykorzystywanych metod jest wiercenie bezpyłowe. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala na nawiercenie otworów bez wytwarzania dużej ilości pyłu.

W jaki sposób i jakimi narzędziami wykonuje się wiercenie bezpyłowe?

Wiercenie bezpyłowe pozwala na ograniczenie wytwarzania pyłu i roznoszenia go na inne pomieszczenia. Warto wiedzieć, że pył powstały podczas wiercenia betonu może negatywnie wpływać na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniu podczas wiercenia. Wiercenie bezpyłowe wykonuje się za pomocą techniki diamentowej. Do prac wykorzystuje się specjalistyczne narzędzia, pokryte pyłem diamentowym. Dzięki wykorzystaniu tego twardego minerału wiercenie przebiega szybciej, a wykonane otwory są bardziej precyzyjne.

Narzędzia diamentowe wykorzystywane są nie tylko do wiercenia, ale także do cięcia czy szlifowania betonu. Podczas pracy narzędziami diamentowymi wykorzystuje się wodę, której głównymi zadaniami jest chłodzenie ostrza oraz powstrzymanie wytwarzania i unoszenia się niebezpiecznego pyłu. Dzięki temu, że pył nie unosi się w powietrzu, nie brudzi pomieszczeń.

Dużą zaletą bezpyłowego wiercenia techniką diamentową jest bezudarowa praca, dzięki czemu konstrukcja budynku nie jest naruszana. Do tego brak udarności zmniejsza ilość powstającego pyłu do minimum. Dzięki wykorzystaniu bezpyłowej techniki wiercenia ograniczone są zabrudzenia powstałe w miejscu pracy. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza wtedy, kiedy konieczne jest wywiercenie otworu pod koniec prac wykończeniowych.

Metoda bezpyłowa pozwala na szybsze wykonanie pracy, ponieważ ostrze chłodzone wodą nie wymaga przerw podczas pracy. Jako że za pomocą wiercenia bezpyłowego można sprawnie wykonać bardzo precyzyjne otwory w mniejszym narażaniem zdrowia pracowników, warto decydować się na właśnie tę metodę.

Wróć do bloga

Przykładowe realizacje

nacinanie pod dylatacje
Nacinanie pod dylatacje w Warszawie

Nacinanie wykonaliśmy na powierzchni 180 m2.

Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie
Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie

Prace budowlane na powierzchni 120 m2.

Nacinanie posadzki w Rawiczu
Nacinanie posadzki w Rawiczu

Nacinanie posadzek o powierzchni 1250 m2 dla hodowców bydła.


Do kogo skierowane są nasze usługi?

Jesteśmy otwarci na każde zlecenie związane z mechaniczną obróbką betonu oraz pozbyciem się zniszczonych nawierzchni. Realizujemy usługi dla firm, które chcą odnowić np. hale produkcyjne. Równie rzetelnie potraktujemy zlecenie na nacinanie podłoża w gospodarstwie rolnym czy też na zerwanie nawierzchni sportowej w obiekcie użyteczności publicznej. Każdy Klient może liczyć z naszej strony na poważne, indywidualne potraktowanie jego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Logo Tabet
  • TaBet Group Sp.z.o.o.

  • 48-200 Prudnik, ul. Włoska 11

  • NIP: 755 19 39 053