Logo Tabet

Metody usuwania płytek

Płytki na posadzkach z czasem się zużywają. Do ich usunięcia wykorzystuje się profesjonalny sprzęt, dzięki któremu możliwe jest całkowite zerwanie kafli wraz z klejem. Nowoczesne techniki pozwalają również odpowiednio przygotować nawierzchnię, dzięki czemu nie wymaga ona szpachlowania i jest niemal od razu gotowa do położenia nowego pokrycia.

Samodzielne usuwanie płytek z podłóg


Wiele osób, chcąc przeprowadzić remont, decyduje się na usunięcie starych płytek samodzielnie. Do wyboru są tu dwie metody – ręczna oraz mechaniczna. Ta pierwsza polega na ręcznym skuwaniu płytek za pomocą młotka, przebijaka, a także noża z wymiennymi ostrzami lub śrubokręta z płaską końcówką. To sposób najtańszy, ale przy tym żmudny i pracochłonny. Dodatkowo w przypadku większych powierzchni okazuje się zazwyczaj nieopłacalny, dlatego można wykorzystać go do niewielkich remontów w domu czy wymiany kilku pękniętych płytek.

Metoda mechaniczna wymaga użycia droższego sprzętu. Najczęściej wykorzystywane są młotowiertarki z funkcją kucia. To urządzenie przydaje się zarówno do usunięcia samych płytek, jak i pozostałej po nich warstwy kleju. Choć metoda ta jest mniej czasochłonna niż ręczna, wymaga oddzielnego skuwania płytek i w następnym etapie – starego kleju. Również więc może być wykorzystana podczas domowego remontu.

Usuwanie płytek z wielkoformatowych powierzchni


Powyższe metody nie znajdują zastosowania w przypadku wielkoformatowych powierzchni użyteczności publicznej, w galeriach handlowych, magazynach czy halach. W takich miejscach liczy się efektywność oraz szybkość działania – głównie ze względu na duże powierzchnie i krótki czas realizacji. Dlatego w takich wypadkach stosuje się przemysłowe metody usuwania płytek, parkietów, kafli czy powierzchni poliuretanowych. Podczas prac usuwana jest nie tylko nawierzchnia, ale również większa część kleju, co nie jest możliwe w przypadku skuwania ręcznego. Co więcej, powierzchnia po zakończeniu działań nie wymaga dodatkowego przygotowania do położenia nowego pokrycia, również dzięki szlifowaniu betonu, stosowanego w celu zmatowienia powierzchni.

Wróć do bloga

Przykładowe realizacje

nacinanie pod dylatacje
Nacinanie pod dylatacje w Warszawie

Nacinanie wykonaliśmy na powierzchni 180 m2.

Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie
Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie

Prace budowlane na powierzchni 120 m2.

Nacinanie posadzki w Rawiczu
Nacinanie posadzki w Rawiczu

Nacinanie posadzek o powierzchni 1250 m2 dla hodowców bydła.


Do kogo skierowane są nasze usługi?

Jesteśmy otwarci na każde zlecenie związane z mechaniczną obróbką betonu oraz pozbyciem się zniszczonych nawierzchni. Realizujemy usługi dla firm, które chcą odnowić np. hale produkcyjne. Równie rzetelnie potraktujemy zlecenie na nacinanie podłoża w gospodarstwie rolnym czy też na zerwanie nawierzchni sportowej w obiekcie użyteczności publicznej. Każdy Klient może liczyć z naszej strony na poważne, indywidualne potraktowanie jego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Logo Tabet
  • TaBet Group Sp.z.o.o.

  • 48-200 Prudnik, ul. Włoska 11

  • NIP: 755 19 39 053