Logo Tabet

Jaka powinna być głębokość nacięć pod odwodnienia?

Ciągi odwodnienia liniowego to bardzo ważny element posadzek betonowych w różnego rodzaju obiektach budowlanych. Muszą zostać wykonane np. w garażach podziemnych, halach produkcyjnych oraz przestrzeniach magazynowych w celu ułatwienia odpływu wody do kratek ściekowych. Nacięcia pod odwodnienia wykonuje się w kierunku odpływów studzienek ściekowych. Dowiedz się, jak głębokie powinny być nacięcia pod odwodnienia liniowe.

Czym są odwodnienia liniowe i jakie mają zalety?

W obiektach budowlanych, które służą m.in. w celach produkcyjnych, jak również na dużej powierzchni garaży podziemnych konieczne jest zapobieganie zastojowi wody na powierzchni posadzki oraz jej skuteczne odprowadzanie do studzienek ściekowych. W tym celu służy wykonanie nacięć pod odwodnienia w posadzce betonowej, które biegną w kierunku studzienek ściekowych, ułatwiając odpływ wody oraz zapobiegając jej zaleganiu na powierzchni posadzki, co może stwarzać poważne zagrożenie. Odwodnienia liniowe stanowią tańszą alternatywę typowych rozwiązań drenażowych, gwarantując jednocześnie wysoką skuteczność.

Jak powstają odwodnienia liniowe?

Odwodnienia liniowe to sieć wykonywanych nacięć w posadzkach betonowych. Rozwiązanie to można zastosować w nowo powstających oraz użytkowanych budynkach, zyskując trwałe, bezobsługowe i skuteczne odwodnienie powierzchni o dowolnym metrażu. Nacięcia pod odwodnienia liniowe powstają dzięki specjalnym maszynom do ciecia betonu. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń oraz metody cięcia bezpyłowego pozwala ograniczyć czas niezbędny do wykonania odwodnienia i związane z wykonywaną pracą niedogodności. Nacinanie betonu to obecnie jeden z chętniej wybieranych sposobów wykonywania odwodnień w budynkach o różnym przeznaczeniu.

Jak głębokie są nacięcia pod odwodnienia liniowe?

Odwodnienia liniowe zwykle powstają poprzez wykonanie trzech równoległych nacięć, które oddalone są od siebie o 30 mm. Głębokość każdego nacięcia to od 5 do 25 mm w zależności od potrzeb inwestora. Szerokość nacięć to 20 mm. Dzięki odpowiedniej głębokości oraz szerokości nacięć pod odwodnienia liniowe cechują się one nie tylko skutecznością w usuwaniu wody, ale także umożliwiają łatwe utrzymanie posadzki w czystości.

Wróć do bloga

Przykładowe realizacje

nacinanie pod dylatacje
Nacinanie pod dylatacje w Warszawie

Nacinanie wykonaliśmy na powierzchni 180 m2.

Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie
Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie

Prace budowlane na powierzchni 120 m2.

Nacinanie posadzki w Rawiczu
Nacinanie posadzki w Rawiczu

Nacinanie posadzek o powierzchni 1250 m2 dla hodowców bydła.


Do kogo skierowane są nasze usługi?

Jesteśmy otwarci na każde zlecenie związane z mechaniczną obróbką betonu oraz pozbyciem się zniszczonych nawierzchni. Realizujemy usługi dla firm, które chcą odnowić np. hale produkcyjne. Równie rzetelnie potraktujemy zlecenie na nacinanie podłoża w gospodarstwie rolnym czy też na zerwanie nawierzchni sportowej w obiekcie użyteczności publicznej. Każdy Klient może liczyć z naszej strony na poważne, indywidualne potraktowanie jego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Logo Tabet
  • TaBet Group Sp.z.o.o.

  • 48-200 Prudnik, ul. Włoska 11

  • NIP: 755 19 39 053