Logo Tabet

Jak sobie poradzić z kuciem betonu podczas remontów?

Beton od lat jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów budowlanych. Pozwala na uzyskanie twardych, wytrzymałych powierzchni, odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne czy urazy mechaniczne. Oczywiście po jakimś czasie posadzki betonowe mogą ulec wyeksploatowaniu, niektórych przypadkach źle wykonany beton ulega rozwarstwieniu i kruszeniu. W takiej sytuacji konieczne jest skucie zniszczonej powierzchni, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie nowego podłoża.

W jaki sposób powinno zostać wykonane kucie betonu podczas remontu?

 Skuwanie betonu podczas remontu powinno zostać zlecone profesjonalnej firmie, posiadającej odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Dzięki temu cały proces przebiegnie szybko, sprawnie i bezpiecznie. W przypadku, gdy posadzka betonowa nie spełnia swojej roli, konieczne jest jej usunięcie. W zależności od rodzaju i metrażu powierzchni, z której trzeba skuć beton dobiera się odpowiednią metodę i narzędzia. Aby wszystko przebiegło zgodnie z planem, konieczne jest dokładne zaplanowanie wszystkich etapów pracy.

W przypadku naprawy posadzki w niewielkich pomieszczeniach, możliwe jest ręczne skucie betonu. Jako że jest to bardzo uciążliwe i czasochłonne, wprowadzono skuwanie przy pomocy odpowiednich urządzeń, jak na przykład młoty pneumatyczne czy udarowe, przecinarki bądź piły. Za ich pomocą warstwa betonu zostaje skruszona, a powstały gruz jest usuwany z podłoża. Urządzenia te powinny być wystarczająco mocne, aby poradzić sobie nawet z grubą warstwą betonu.

Oprócz skuwania, do usuwania betonu wykorzystuje się również inne metody, jak frezowanie, dzięki któremu powierzchnia betonu zyskuje pożądaną przez nas strukturę. Aby usunąć większą warstwę, wykonuje się frezowanie oczyszczające bądź głębokie. Podczas skuwania betonu powstaje bardzo dużo szkodliwego pyłu. Aby się przed nim uchronić, konieczne jest stosowanie środków ochrony osobistej jak maski czy gogle, a także dokładne zabezpieczenie pomieszczenie za pomocą folii, dzięki czemu pył nie przeniesie się na resztę domu czy mieszkania.

Aby posadzka betonowa ponownie charakteryzowała się trwałością, najlepszym wyjściem jest całkowite skucie betonu i stworzenie nowej powierzchni. Jeżeli te prace zostaną wykonane przez profesjonalistów, mamy gwarancję, że nowo wylany beton będzie stabilną podstawą na długie lata.

Wróć do bloga

Przykładowe realizacje

nacinanie pod dylatacje
Nacinanie pod dylatacje w Warszawie

Nacinanie wykonaliśmy na powierzchni 180 m2.

Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie
Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie

Prace budowlane na powierzchni 120 m2.

Nacinanie posadzki w Rawiczu
Nacinanie posadzki w Rawiczu

Nacinanie posadzek o powierzchni 1250 m2 dla hodowców bydła.


Do kogo skierowane są nasze usługi?

Jesteśmy otwarci na każde zlecenie związane z mechaniczną obróbką betonu oraz pozbyciem się zniszczonych nawierzchni. Realizujemy usługi dla firm, które chcą odnowić np. hale produkcyjne. Równie rzetelnie potraktujemy zlecenie na nacinanie podłoża w gospodarstwie rolnym czy też na zerwanie nawierzchni sportowej w obiekcie użyteczności publicznej. Każdy Klient może liczyć z naszej strony na poważne, indywidualne potraktowanie jego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Logo Tabet
  • TaBet Group Sp.z.o.o.

  • 48-200 Prudnik, ul. Włoska 11

  • NIP: 755 19 39 053