Logo Tabet

Jak osadzić szyny komunikacyjne w posadzce betonowej?

Beton to mocny i trwały materiał stosowany w budownictwie. Składa się z cementu, wody, piasku i kruszywa, takiego jak żwir lub rozdrobniony kamień. Stosunek tych składników wpływa m.in. na wytrzymałość powierzchni. Jak w tym twardym materiale umieścić szyny komunikacyjne? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Osadzanie szyn komunikacyjnych w podłogach betonowych

Pierwszym krokiem w osadzaniu szyn komunikacyjnych w betonowych podłogach jest przygotowanie powierzchni. Obejmuje to czyszczenie i wyrównanie wybranego obszaru.

Następnym krokiem jest ułożenie szyn. Wymaga to zmierzenia i zaznaczenia miejsca, w którym elementy te mają zostać umieszczone, a następnie wycięcia w betonie rowków, w których zostaną one ułożone. Rowki powinny być wycięte na głębokość co najmniej 10 cm, tak aby szyny mogły się w nich swobodnie zmieścić. Po wycięciu rowków należy ułożyć w nich szyny i zabezpieczyć je śrubami lub kołkami.

Ostatnim krokiem w osadzaniu szyn komunikacyjnych w betonowych podłogach jest zabezpieczenie instalacji. Po wykonaniu tej czynności należy sprawdzić, czy wszystkie elementy są prawidłowo umiejscowione. Nawet najmniejsze usterki mogą bowiem wpływać na zakłócenia w pracy podłączonego do nich sprzętu.

Instalacja szyn komunikacyjnych a nacinanie betonu

Jedną z technik wykorzystywanych w czasie montażu szyn komunikacyjnych jest nowoczesne nacinanie betonu. Metoda ta wymaga dużej wiedzy i wykorzystania profesjonalnych narzędzi, które gwarantują efektywne i bezpieczne działanie.

Nacinanie betonu to jedna z usług, którą oferuje nasza firma. Dzięki nowoczesnym maszynom oraz zaawansowanym umiejętnościom jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej wymagające zlecenia. Efektem naszych działań jest estetyczny wygląd powierzchni i wysoka jakość nacięć.

Wróć do bloga

Przykładowe realizacje

nacinanie pod dylatacje
Nacinanie pod dylatacje w Warszawie

Nacinanie wykonaliśmy na powierzchni 180 m2.

Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie
Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie

Prace budowlane na powierzchni 120 m2.

Nacinanie posadzki w Rawiczu
Nacinanie posadzki w Rawiczu

Nacinanie posadzek o powierzchni 1250 m2 dla hodowców bydła.


Do kogo skierowane są nasze usługi?

Jesteśmy otwarci na każde zlecenie związane z mechaniczną obróbką betonu oraz pozbyciem się zniszczonych nawierzchni. Realizujemy usługi dla firm, które chcą odnowić np. hale produkcyjne. Równie rzetelnie potraktujemy zlecenie na nacinanie podłoża w gospodarstwie rolnym czy też na zerwanie nawierzchni sportowej w obiekcie użyteczności publicznej. Każdy Klient może liczyć z naszej strony na poważne, indywidualne potraktowanie jego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Logo Tabet
  • TaBet Group Sp.z.o.o.

  • 48-200 Prudnik, ul. Włoska 11

  • NIP: 755 19 39 053