Logo Tabet

Ile kosztuje zrywanie betonu?

Posadzka betonowa po pewnym czasie może ulec znacznemu uszkodzeniu. Dzieje się tak na skutek m.in. jej intensywnego lub niewłaściwego użytkowania oraz błędów popełnionych na etapie wykonania posadzki. Beton jest odporny na działanie różnych czynników, jednak nie jest materiałem wiecznym. Wyjaśniamy, jak zrywany jest beton oraz ile trzeba zapłacić za jego profesjonalne zerwanie.

Na czym polega zrywanie betonu?

Zrywanie betonu to termin o dość szerokim znaczeniu. Kryje się pod nim mechaniczne usuwanie powierzchniowych warstw posadzki betonowej za pomocą specjalistycznych maszyn. Dzięki usunięciu uszkodzonej, wierzchniej warstwy betonowej posadzki, możliwe jest jej wyprofilowanie, usunięcie powłok zewnętrznych i mleczka cementowego, a także przygotowanie do naprawy uszkodzonego podłoża. Metoda ta jest rozwiązaniem tańszym, mniej pracochłonnym i szybszym w porównaniu do ręcznego lub maszynowego skuwania całej posadzki betonowej. Zrywanie betonu odbywa się z pomocą odpowiednio dobranej frezarki. Maszyna ta pozwala w prosty i skuteczny sposób pozbyć się wielu problemów, jakie sprawiają stare lub niewłaściwie wykonane posadzki betonowe.

Frezowanie betonu wykonywane jest kilkoma technikami, które znajdują zastosowanie w przypadku występowania konkretnych problemów. Jeżeli beton uległ rozwarstwieniu i konieczne jest wylanie nowej posadzki, to zastosowanie znajduje frezowanie głębokie. W celu usunięcia zabrudzeń stosuje się frezowanie oczyszczające, a frezowanie planetarne pozwala ujednolicić beton i usunąć nierówności, dzięki czemu nie zachodzi konieczność stosowania grubej warstwy naprawczej. Możliwe jest także zerwanie cienkiej warstwy betonu w celu odświeżenia wyglądu posadzki – frezowanie ujednolicające to tańsza i skuteczna alternatywa w przypadku niewielkich uszkodzeń betonu oraz chęci poprawy estetyki i przyczepności posadzki.

Ile trzeba zapłacić za zrywanie betonu?

Koszty związane ze zrywaniem betonu uzależnione są od zastosowanej metody oraz wielkości posadzki. Średnio trzeba liczyć się z wydatkiem kilkudziesięciu złotych za każdy metr kwadratowy zrywanej posadzki. Koszt robocizny różni się w przypadku tradycyjnych metod, czyli ręcznego i mechanicznego skuwania betonu, które wymagają także dodatkowej opłaty za usunięcie gruzu z pomieszczenia. W przypadku frezowania betonu nie trzeba martwić się dodatkowymi opłatami, koniecznością wyniesienia skutego betonu, bałaganem i innymi problemami.

Wróć do bloga

Przykładowe realizacje

nacinanie pod dylatacje
Nacinanie pod dylatacje w Warszawie

Nacinanie wykonaliśmy na powierzchni 180 m2.

Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie
Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie

Prace budowlane na powierzchni 120 m2.

Nacinanie posadzki w Rawiczu
Nacinanie posadzki w Rawiczu

Nacinanie posadzek o powierzchni 1250 m2 dla hodowców bydła.


Do kogo skierowane są nasze usługi?

Jesteśmy otwarci na każde zlecenie związane z mechaniczną obróbką betonu oraz pozbyciem się zniszczonych nawierzchni. Realizujemy usługi dla firm, które chcą odnowić np. hale produkcyjne. Równie rzetelnie potraktujemy zlecenie na nacinanie podłoża w gospodarstwie rolnym czy też na zerwanie nawierzchni sportowej w obiekcie użyteczności publicznej. Każdy Klient może liczyć z naszej strony na poważne, indywidualne potraktowanie jego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Logo Tabet
  • TaBet Group Sp.z.o.o.

  • 48-200 Prudnik, ul. Włoska 11

  • NIP: 755 19 39 053