Logo Tabet

Frezowanie - rodzaje i charakterystyka

Beton to podstawowy materiał wykorzystywany w budownictwie, bez którego trudno wyobrazić sobie współczesny świat. Jest niezwykle ceniony za swoją wytrzymałość i stosunkowo niską cenę. W zależności od proporcji dodanych składników można uzyskać materiał o różnych właściwościach. Aby nadać powierzchni odpowiednią strukturę, możemy zastosować różne metody obróbki.

Różne metody frezowania


Każda metoda frezowania betonu służy innemu celowi. Beton jest wykorzystywany jako podłoże w wielu miejscach, gdzie wymagana jest inny rodzaj powierzchni. Na placach budowy, często kładzie się nową warstwę betonu na już istniejącą. Niezwykle istotne jest, aby przygotować podłożę do nowej wylewki, a w tym celu stosuje się frezowanie oczyszczające. Dzięki temu, miejsce posadzki zostaje oczyszczone z wszelkich zabrudzeń i luźnych frakcji.

Do naprawy przemrożonych, starych i często zniszczonych betonowych powierzchni stosuje się tak zwane frezowanie głębokie. Dzięki temu można usunąć nienadającą się do eksploatacji warstwę i położyć nową. Warto zaznaczyć, że podczas tej czynności można obniżyć poziom posadzki o dowolną głębokość. Aby poprawić estetykę powierzchni i jednocześnie zwiększyć przyczepność, stosuje się frezowanie ujednolicające. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba stosować żywicy w celach naprawczych. Ta metoda ma wiele zalet i można ją zastosować nie tylko w dużych przedsiębiorstwach, ale także i w prywatnych domach.

Wróć do bloga

Przykładowe realizacje

nacinanie pod dylatacje
Nacinanie pod dylatacje w Warszawie

Nacinanie wykonaliśmy na powierzchni 180 m2.

Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie
Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie

Prace budowlane na powierzchni 120 m2.

Nacinanie posadzki w Rawiczu
Nacinanie posadzki w Rawiczu

Nacinanie posadzek o powierzchni 1250 m2 dla hodowców bydła.


Do kogo skierowane są nasze usługi?

Jesteśmy otwarci na każde zlecenie związane z mechaniczną obróbką betonu oraz pozbyciem się zniszczonych nawierzchni. Realizujemy usługi dla firm, które chcą odnowić np. hale produkcyjne. Równie rzetelnie potraktujemy zlecenie na nacinanie podłoża w gospodarstwie rolnym czy też na zerwanie nawierzchni sportowej w obiekcie użyteczności publicznej. Każdy Klient może liczyć z naszej strony na poważne, indywidualne potraktowanie jego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Logo Tabet
  • TaBet Group Sp.z.o.o.

  • 48-200 Prudnik, ul. Włoska 11

  • NIP: 755 19 39 053