Logo Tabet

Cięcie betonu a odwodnienie liniowe

W projektach posadzki przemysłowej, do obiektów takich jak: hale produkcyjne, magazyny i garaże podziemne zazwyczaj uwzględnia się ciągi odwodnienia liniowego. Musimy wiedzieć, że odwodnienie liniowe służy do kanalizowania i odprowadzania wody z konkretnej posadzki. Jak wygląda instalacja? Instalacja odwodnienia liniowego jest zalecana, ale stanowi także słabszy element tego systemu. Może on również przeszkadzać. Posadzka oraz samo odwodnienie liniowe nie mają jednolitej struktury. Pracują niezależnie pod naciskiem kół pojazdów albo innych – czasami mocniejszych obciążeń. Z tego powodu odwodnienie liniowe często jest głównie pierwszym  elementem posadzki, który trzeba regularnie naprawiać.

Na czym polega cięcie betonu? 

Podczas kładzenia posadzki, niezwykle ważne jest nacinanie betonu. Ono jest często stosowane  w sytuacjach, gdy zależy nam na uzyskaniu stabilnej powierzchni posadzki. Dzięki temu posiadamy powierzchnię antypoślizgową. Proponowane rozwiązania świetnie eliminują problem ze śliskimi nawierzchniami zjazdów na parkingach. Zwłaszcza na  placach manewrowych czy też w miejscach, gdzie chowamy zwierzęta, wtedy należy zatroszczyć się o bezpieczną powierzchnię. Ważne jest również szlifowanie betonu. Jest to jedna z metod obróbki, której celem jest przygotowanie nawierzchni do przyjęcia nowych warstw posadzki.  Dodatkowo odpowiada ona za zniwelowanie niewielkich jak i większych nierówności. W ofercie firmy tabet.pl znajdą Państwo śrutowanie posadzki betonowej oraz innych powierzchni czy nawierzchni. Celem jest nadanie szorstkości nawierzchniom.

Jak wygląda odwodnienie liniowe? 

Jeżeli chodzi o zastosowanie nacięć posadzki, tworzone są odwodnienia liniowe. Wykonywane są w celu prawidłowego odprowadzenia wody do odpływu. Nacięcia te często stosowane są w zastępstwie standardowych systemów odwodnień. Wykonywane są zarówno na  nowych, jak i starych obiektach. Plusem wykonywanych tychże  odwodnień jest ich wysoka trwałość oraz bezobsługowość.

Dobra firma powinna przede wszystkim cechować się odpowiedzialnością.  Powinna tworzyć nowe i naprawiać już istniejące dylatacje w posadzkach betonowych. Stosowana technika diamentowa nie powoduje obciążeń dynamicznych występujących np. przy frezowaniu betonu.

Usługa nacinania szczelin dylatacyjnych charakteryzuje duża precyzyjność. Wykonywane są nacięcia o dowolnej szerokości.

Wróć do bloga

Przykładowe realizacje

nacinanie pod dylatacje
Nacinanie pod dylatacje w Warszawie

Nacinanie wykonaliśmy na powierzchni 180 m2.

Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie
Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie

Prace budowlane na powierzchni 120 m2.

Nacinanie posadzki w Rawiczu
Nacinanie posadzki w Rawiczu

Nacinanie posadzek o powierzchni 1250 m2 dla hodowców bydła.


Do kogo skierowane są nasze usługi?

Jesteśmy otwarci na każde zlecenie związane z mechaniczną obróbką betonu oraz pozbyciem się zniszczonych nawierzchni. Realizujemy usługi dla firm, które chcą odnowić np. hale produkcyjne. Równie rzetelnie potraktujemy zlecenie na nacinanie podłoża w gospodarstwie rolnym czy też na zerwanie nawierzchni sportowej w obiekcie użyteczności publicznej. Każdy Klient może liczyć z naszej strony na poważne, indywidualne potraktowanie jego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Logo Tabet
  • TaBet Group Sp.z.o.o.

  • 48-200 Prudnik, ul. Włoska 11

  • NIP: 755 19 39 053