Jak wygląda proces wymiany starej papy?
Wymiana starej papy jest procesem, dzięki któremu pokrycie dachowe może odzyskać dawną szczelność i estetyczny wygląd. Wykonuje się ją najczęściej w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia starego pokrycia dachowego. Renowacje wykonuje się w przypadku starszych budynków, natomiast w sytuacji, kiedy uszkodzeniu ulegnie papa na nowej budowli, to w większości wypadków o wiele bardziej opłacalne jest jej zerwanie i ułożenie na nowo, niżeli naprawa.
Jak przebiega proces wymiany papy na nową?
Aby móc położyć nową papę, najpierw należy usunąć starą nawierzchnię i przygotować powierzchnię dachu do montażu. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy świadczącej usługi zrywania papy. Dzięki temu cały proces przebiegnie sprawnie, skutecznie i bez żadnych niespodzianek. Mechanicznie przeprowadzany proces zrywania papy pozwala na oszczędzenie siły roboczej oraz dużą precyzję.
Po zdarciu starej papy konieczne jest oczyszczenie i wyrównanie podłoża. Należy pamiętać, że ten typ pokrycia powinien być układany na równej powierzchni, dzięki czemu nie dojdzie do jego zapowietrzenia, a w konsekwencji do odklejenia się. Następnie można przejść do układania nowej papy. Proces jej montażu może nieco różnić się w zależności od wybranego typu. Papę zawsze układa się od najniższego punktu dachu, dzięki czemu woda może swobodnie spływać.
Jakie narzędzia mogą przydać się do montażu papy?
Podczas montowania papy warto wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. O ile zrywanie papy wykonuje się za pomocą urządzenia, o tyle do jej układania specjaliści wykorzystują różnego rodzaju sprzęty. Do tych narzędzi zaliczyć można nóż do docinania płatów, szpachelkę, wałek do dociskania brzegów papy, haki do podnoszenia, palnik gazowy oraz butlę z gazem propan-butan.