Logo Tabet

Blog

Co zrobić aby poprawić szybkość cięcia betonu?

Cięcie betonu jest procesem, który zajmuje sporo czasu i wymaga odpowiedniej wiedzy oraz specjalistycznego sprzętu. W innym wypadku może zając naprawdę dużo czasu i nie przynieść zadowalających efektów. Tego rodzaju pracą zajmują się wyłącznie najlepsze firmy, mające spore doświadczenie. Jako że beton jest bardzo twardym materiałem, konieczne jest dostosowanie odpowiednich narzędzi, które pozwolą o wiele szybciej przeciąć ten materiał.

Czytaj dalej

Co warto mieć pod ręką podczas zdzierania betonu?

Remont lub renowacja budynku często wiąże się z koniecznością odnowienia ułożonej na posadzce nawierzchni. Sposobem na pozbycie się różnych warstw wykończenia podłogi jest zastosowanie specjalnego urządzenia do zdzierania betonu. W zależności od tego, jaki materiał został wykorzystany w konkretnym przypadku, niezbędne będzie użycie nieco innej technologii. Przekonajmy się, jakie możliwości są stosowane najczęściej.

Czytaj dalej

Jak naprawić nierówno zatartą posadzkę?

Najważniejszą cechą, która powinna wyróżniać posadzki przemysłowe, jest ich trwałość. Ten rodzaj podłoża powinien wytrzymywać spore obciążenia, posiadać odporność na różnego rodzaju substancje chemiczne, a także na podwyższone ścieranie. Wykonanie posadzki betonowej o odpowiedniej gładkości wpływa na łatwość jej czyszczenia oraz komfort korzystania z urządzeń transportowych. Niestety, różne czynniki mogą doprowadzić do złej jakości wykonanej posadzki, przez co jest ona o wiele mniej odporna i wymaga szybkiej naprawy.

Czytaj dalej

Jak sobie poradzić z kuciem betonu podczas remontów?

Beton od lat jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów budowlanych. Pozwala na uzyskanie twardych, wytrzymałych powierzchni, odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne czy urazy mechaniczne. Oczywiście po jakimś czasie posadzki betonowe mogą ulec wyeksploatowaniu, niektórych przypadkach źle wykonany beton ulega rozwarstwieniu i kruszeniu. W takiej sytuacji konieczne jest skucie zniszczonej powierzchni, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie nowego podłoża.

Czytaj dalej

Jak wygląda skuwanie posadzki?

Skuwanie posadzki to wymagające wiedzy i doświadczenia zadanie, które warto powierzyć profesjonalistom. Trzeba wiedzieć, że nie zawsze konieczne jest tradycyjne skucie całej posadzki i wykonanie jej od nowa, bo można także zdecydować się na usunięcie jedynie wierzchniej, uszkodzonej warstwy i odnowienie posadzki. Wyjaśniamy, jak w praktyce wygląda skuwanie posadzki oraz z jakimi problemami może się wiązać.

Czytaj dalej

Ile kosztuje zrywanie betonu?

Posadzka betonowa po pewnym czasie może ulec znacznemu uszkodzeniu. Dzieje się tak na skutek m.in. jej intensywnego lub niewłaściwego użytkowania oraz błędów popełnionych na etapie wykonania posadzki. Beton jest odporny na działanie różnych czynników, jednak nie jest materiałem wiecznym. Wyjaśniamy, jak zrywany jest beton oraz ile trzeba zapłacić za jego profesjonalne zerwanie.

Czytaj dalej

Przykładowe realizacje

nacinanie pod dylatacje
Nacinanie pod dylatacje w Warszawie

Nacinanie wykonaliśmy na powierzchni 180 m2.

Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie
Wycinanie i wykuwanie stropu w Szczecinie

Prace budowlane na powierzchni 120 m2.

Nacinanie posadzki w Rawiczu
Nacinanie posadzki w Rawiczu

Nacinanie posadzek o powierzchni 1250 m2 dla hodowców bydła.


Do kogo skierowane są nasze usługi?

Jesteśmy otwarci na każde zlecenie związane z mechaniczną obróbką betonu oraz pozbyciem się zniszczonych nawierzchni. Realizujemy usługi dla firm, które chcą odnowić np. hale produkcyjne. Równie rzetelnie potraktujemy zlecenie na nacinanie podłoża w gospodarstwie rolnym czy też na zerwanie nawierzchni sportowej w obiekcie użyteczności publicznej. Każdy Klient może liczyć z naszej strony na poważne, indywidualne potraktowanie jego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Logo Tabet
  • TaBet Group Sp.z.o.o.

  • 48-200 Prudnik, ul. Włoska 11

  • NIP: 755 19 39 053